Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: klienditeave@kika.ee või +372 609 0461

Lemmiklooma toit (2)

Kuidas ma tean, milline on parim kassitoit minu kassile?

Noor kass vajab energiarikkamat toitu kui eakas

Laias laastus on kassi elus kolm perioodi – kassipoja-iga, täiskasvanud iga ja eakas iga. Sellest lähtuvalt tuleb valida ka sobiv kassitoit. Näiteks kassipojad vajavad energiarikkamat toitu kui täiskasvanud, kuna nad on väga liikuvad ja aktiivsed ning vajavad kasvamiseks jõudu. Samas ei saa kassile õiget toitu valida ainult vanuse järgi, vaid tuleb arvestada ka tema elustiili. Mõni üsna eakas kass on väga liikuv, püüab õues hiiri ning vajab seega rohkem energiat kui temast oluliselt noorem ent tubane ja passiivne liigikaaslane.

 

Toidukogus peab olema õige

Kui kassi kaal on normis, karv läigib ning tervis korras, saab ta tõenäoliselt õiget ja head toitu. Kvaliteetse kassitoidu pakenditele on üldjuhul märgitud päevased normid ja juhised vastavalt kassi vanusele ja kaalule. Toitu tuleks alati hoolikalt mõõta, sest juba väike kaaluerinevus võib anda kassile üleliia kaloreid, mis võivad mõjutada eriti väheliikuvate toakasside kaalu. 

 

Tõukassi toit vali vastavalt tõule

Tõukasside puhul tuleb arvestada ka tõu eripäradega. Näiteks briti lühikarvalised armastavad palju süüa, kuid võivad muutuda ka kiiresti ülekaaluliseks, mis tähendab, et neile pakutav kassitoit ei tohiks olla väga energiarikas. Karvastele tõugudele on saadaval karvapallide vastased toidud, mis aitavad stimuleerida allaneelatud karvade seedimist ning vältida seeläbi karvapallide moodustumist.

 

Tervisemurede korral konsulteeri loomaarstiga

Kui kassil on terviseprobleeme, näiteks seedimise või kuseteedega, tema karv ei läigi või silmad on rähmased, siis võivad need kaebused olla seotud toiduga. Pöördu täpsemate juhiste saamiseks loomaarsti poole. Loomaarst võtab arvesse kõiki loomaga seotud tegureid ning oskab soovitada parimat kassitoitu, mis toetab kassi tervist.

Kuidas kassi kaalu kontrolli all hoida?

Konsulteeri loomaarstiga ja tegutse tasapisi

Kui kass on hakanud kaalus juurde võtma, konsulteeri enne tema dieedi muutmist kindlasti loomaarstiga, sest mõnikord on kaalumuutuse taga hoopis mõni terviseprobleem. Kui on kindlaks tehtud, et kassi kaalutõusu taga on üksnes vale toitumine, võib hakata seda tasapisi korrigeerima.

Kassi toidukoguseid ei tohiks loomaarstiga konsulteerimata ise järsult muuta, sest nälgimine võib kassile tõsiseid terviseprobleeme põhjustada, samuti on ohtlik liiga kiire kaalulangus. Loomaarst võib soovitada spetsiaalset, madalama kalorsusega ideaalselt tasakaalustatud kassitoitu. Lisaks võib ergutada looma rohkem liikuma, näiteks võimaldada tubasel kassil õues käia või hankida rohkem aktiivsust ergutavaid mänguasju.

Miks mu kass ei söö oma toitu?

Kass on lihasööja ja tahab teraviljavaba kassitoitu

Üks sagedasi põhjusi, miks kass toiduga pirtsutab on see, et toit ei sisalda seda, mida kass vajab ning loom tunnetab selle ära. Taimset ja vähese lihasisaldusega toitu süües jääks kass haigeks, tema silmad võivad rähmaseks minna, karv tuhmiks muutuda ja nahk sügelema hakata. 

Kassile toitu valides tuleks jälgida, et liha oleks toidu keskne koostisosa. Mida suurem on kassitoidu lihaprotsent, seda parem. Sellele lisaks on kassi organismile vaja ka jahisaagist saadavaid luid kaltsiumi ja vitamiinide tarbeks. Meilt leiad on väga laia valiku ideaalselt tasakaalustatud kassitoitu, mis on valmistatud kvaliteetsest toorainest ning sisaldab kõike vajalikku sinu lemmikule. Parim kassitoit koosneb lihast või kalast, köögi- ja juurviljadest ning ka mõnest teraviljast. Kvaliteetne kassitoit ei pea olema sada protsenti teraviljavaba, kuna valitud sordid on väga head ning kassile kergesti seeditavad valkude ja vitamiinide allikad.

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid. Liitu meie uudiskirjaga ja saad oma ostukorvist -10% allahindlust!