Sügishooaja algusega ei muutu mitte ainult temperatuur, vaid ka meie lemmikloomade vajadused. Kui suvel saite koos oma neljajalgsete sõpradega muretult nautida loodust, siis sügis nõuab teatud ettevalmistust.
KIKA esindaja Ksenia German kinnitab, et sügis tuleb meeldiv nii teile kui teie lemmikloomale, kui te ei unusta nelja tähtsat asja.
Külmal aastaajal tuleb seista silmitsi õue ja kodu temperatuuride erinevusega, mis on ohuks lemmiklooma tervisele, eriti liigestele, neerudele, põiele. Niiskus ja külm tuul võivad põhjustada külmetushaigusi või isegi nahahaigusi.
Ksenia German ütleb, et esimene abivahend, mis aitab säästa neljajalgset sõpra külma ilmaga kaasnevate ohtude eest, on riided, millest meie kliimas on kõige olulisem vihmakeep.
„Niiske ja sombuse ilmaga võib looma karvadesse jääda niiskus, sinna võib koguneda mustus, mis loob soodsa keskkonna nahahaiguste, nagu seen või ekseem, tekkeks. See kehtib eriti pikakarvaliste lemmikloomade puhul, kuid võib ohustada ka lühikarvalisi lemmikloomi, seega on PAW COUTURE vihmamantel äärmiselt praktiline lahendus,“ KIKA esindaja.
Tema sõnul on see aksessuaar lemmikutele kasulik, kuna kaitseb neid vihma ja mustuse eest ning samas aitab lemmiklooma omanikke – pärast sügiseselt jalutuskäigult naasmist ei pea lemmikut vannitama ega kuivatama ja piisab vaid looma jalgade pesemisest või pühkimisest.
„Erinevate siseorganite haiguste tõttu, mida jahe ilm võib esile kutsuda, on PAW COUTURE vihmamantlit vaja ka siis, kui ilm on kuiv, aga puhub tugev tuul. Kuna meie riigis on ilmad muutlikud, on vihmakeebist kasu igal aastaajal, kinnitab Ksenia German, lisades, et vihmakeebi alla on soovitatav panna ka PAW COUTURE teisi riiete kihte. Pikakarvalistele, külmematest kliimadest pärit koertele võib ka kõige külmema ilmaga piisata vaid vihmakeebist, kuid on tõuge, näiteks hurt või toy terjer, kelle jaoks on vihmakeebi alla vaja veel ka soojemat riietust. Seega neile tuleks keebi alla panna mõni soojem PAW COUTURE särk või kampsun.“
Kui algavad vihmased ilmad, on väljas mudasem ja kui hakkab sadama lund, puistatakse teedele veel ka soola ja liiva. Kõik see mõjutab negatiivselt lemmikloomade jalgade tundlikku nahka, mistõttu vajavad käpad erilist tähelepanu.
„Koju naastes ärge viivitage lemmiklooma jalgadelt mustuse ja soolade mahapesemisega. Vastasel juhul võib loom hakata neid lakkuma, see aga soodustab nahahaiguste ja põletike teket,“ hoiatab KIKA esindaja.
KIKA esindaja sõnul on külmal aastaajal vaja lisakaitseks TAURO PRO LINE palsamit, mis aitab kaitsta käppasid külma ja niiskuse mõjude eest. „Loomade käppadealune nahk on väga tundlik, mistõttu võib see kaitsmata jäädes kiiresti külma saada, hakata sügelema, lõhenema, võib muutuda tundlikuks ja valulikuks. Soovitatav on kanda käppadele palsamit enne ja pärast jalutuskäiku – nii te mitte ainult ei kaitse neid, vaid ka toidate nahka, ütleb Ksenia German, lisades, et libisemiskindla tallaga TRIXIE kingad ja spetsiaalsed LANBOER sokid on kasulikud ka käppade täiendavaks kaitseks. „Kingade ja sokkidega saate minna turvaliselt õue ega pea kartma pori ja külma.“
Ohutus pimedal ajal – helkurid
Õhtu on väga populaarne aeg lemmikloomaga jalutamiseks igal aastaajal, kuid sügisel ja talvel läheb varem pimedaks, mistõttu on oluline tagada, et nii peremees kui ka ta neljajalgne sõber oleksid selgelt nähtavad, ütleb Ksenia German.
„Pimedal ajal ei tohiks minna õue ilma helkuriteta – see tekitab ohtu jääda märkamatuks. Mõnikord unustatakse helkurid aga koju, mistõttu on suurepärane lahendus just MISOKO helkurdetailidega jalutamistarvikud,“ märgib Ksenia German. Ta juhib tähelepanu sellele, et lemmikule saab valida mugavaima ja sobivaima aksessuaari, sest helkurid ei kaunista mitte ainult jalutusrihmasid, vaid ka trakse ja kaelarihmasid.
KIKA esindaja sõnul aitavad kõik loetletud meetmed kaitsta lemmiklooma väljastpoolt, kuid kõige olulisem on hoolitseda aastaringselt ka tema sisemuse eest ja tugevdada looma immuunsüsteemi.
„Nii nagu inimestel, on ka loomade immuunsuse tugevdamisel kõige olulisem tasakaalustatud ja täisväärtuslik toit, mis lemmikloomade puhul peaks koosnema 80% kuivsöödast, 10–12% konservist, 3–5% maiusest ja ülejäänud 1–3% peaks õige toitumise korral olema mõeldud toidulisanditele. Looma toidulauda saate mitmekesistada spetsiaalselt lemmikloomadele mõeldud NATURE'S PROTECTION SUPERIOR CARE lisand-suppidega, mis pole mitte ainult maitsvad, vaid ka kasulikud. Oluline on valida võimalikult loodusliku koostisega, teraviljavaba, kala- või lihapõhine sööt ja maiused, mistõttu peavad omanikud etikette lugema alati väga tähelepanelikult,“ rõhutab Ksenia German toitumise tähtsust immuunsuse seisukohalt.
„Lemmiklooma täisväärtuslik toitmine aitab ära hoida tervisehädasid, mis sageli ilmnevad just ilmade jahenedes,“ KIKA esindaja, lisades, et AMELUM aroomiteraapia, kehaline aktiivsus ja isegi funktsionaalsed NATURE'S PROTECTION SUPERIOR CARE maiused, millele on lisatud looma tervisele kasulikke mineraale, vitamiine ja naturaalseid loomseid valguallikaid, võivad olla samuti abiks. „Funktsionaalsed maiuspalad on suurepärane viis rõõmustada oma koera või kassi, pakkudes samal ajal talle ka kasu.“
Külmal aastaajal on neljajalgsetele sõpradele ülimalt olulised NATURE'S PROTECTION toidulisandid lõheõli, NATURE'S PROTECTION FAUGIS ränihape ja NATURE’S PROTECTION ACTIVE DETOX keha puhastavad preparaadid. Maohäirete ja nende ennetamise korral on toksiinide eemaldamiseks eriti kasulikud vulkaanilise päritoluga NATURE'S PROTECTION MICROZEOGEN klinoptiloliidi ja kaltsiumkriidi lisandid.
„Sügis on väga mõnus aastaaeg ja et saaks seda mugavust oma neljajalgse pereliikmega muretult jagada, ei tohi unustada kanda hoolt ka tema muutunud vajaduste eest. Soe riietus, kaitstud käpad ja ennekõike tugev immuunsus võimaldavad teil ja teie neljajalgsel pereliikmel tunda rõõmu iga aastaaja üle,“ võtab Ksenia German jutu kokku.