Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: klienditeave@kika.ee või +372 609 0461

Koos lemmikloomaga teele! Kuidas valida sobilik transpordikast või -kott?

2024-08-09
Koos lemmikloomaga teele! Kuidas valida sobilik transpordikast või -kott?

Meie koju ilmunud lemmikloomadest saavad õige pea tõelised pereliikmed, sellepärast tahame ka reisile minnes nad tihtipeale kaasa võtta. Enne koti valimist tuleks kõigepealt otsustada, mis tüüpi teekonna jaoks te seda kasutama hakkate – kas lühikesteks käikudeks veterinaararsti juurde või pikemateks autosõitudeks.

 

 

Samuti võtke arvesse oma lemmiklooma suurust ja iseloomu – mõnele lemmikloomale sobib kinnine kast, mõni tahab võimalikult palju näha,“ ütleb loomatoodete keti KIKA kaubakategooriate juht Kamila Ausman ja lisab, et selle lemmikloomatoote valimisel ei tohiks unustada ennastki, sest koti mõõtmed ja mass võiksid mugavad olla ka teie jaoks.

 

Transportimisvahendite liigid

 

K. Ausman sõnul peab iga lemmikloomaomanik kõigepealt otsustama, mis tüüpi transportimisvahendit tal vaja läheb. Selleks võib olla puur, kast või looma kandmiseks ette nähtud seljakott: „Lemmiklooma kott, kast ja puur on kolm erinevat transportimisvahendit, mis on ette nähtud lemmiklooma vedamiseks, kuid igaühel neist on oma unikaalsed jooned ja kohandatavus eri situatsioonideks.“ Ta toob välja peamised erinevused nende transportimisvahendite vahel.

 

Kott

 

K. Ausman märgib, et „kott on enamasti pehme või pooleldi jäik, see on valmistatud tekstiilist või plastist, sellel on spetsiaalsed ventilatsiooniavad, et tagada lemmikloomale kotis piisav õhuringlus“. „Seda võib kanda õlal või käe otsas, niisiis see sobib lühikesteks jalutuskäikudeks või autosõitudeks, samuti mõne lennuettevõtte puhul käsipagasiks, kui kott vastab kindlaks määratud mõõtmenõuetele,“ selgitab ta.

 

 

Kast

 

Kast on tema sõnul „tugevam ja kinnisem transportimisvahend, mis on tavaliselt valmistatud plastist või metallist ning pakub suuremat turvalisust ja stabiilsust“. Kõige tähtsamad kriteeriumid on turvalisus, stabiilsus, piisav ventilatsioon ning ruum lemmiklooma liikumiseks ja puhkuseks,“ räägib ekspert.

 

 

Puur

 

Puur on K. Ausman sõnul „valmistatud metallist või tugevast plastist ning võimaldab lemmikloomale parimat ventilatsiooni ja ruumi“. „See sobib pikkadeks sõitudeks auto või muu transpordivahendiga, kui kõige tähtsam on lemmiklooma turvalisus ja mugavus,“ toonitab spetsialist.

 

 

Jalgrattaretk

 

Jalgrattamatka jaoks on K. Ausman väitel vaja vastupidavat, tugevat ja kindlalt jalgrattale kinnitatavat kotti või korvi või siis spetsiaalset seljakotti. „Kõige tähtsamad kriteeriumid on tugevus, stabiilsus ja jalgratta või keha külge kinnitamise turvalisus, samuti piisav ventilatsioon ja ruum lemmiklooma mugavuse ja turvalisuse jaoks,“ ütleb ta.

 

Autosõit

 

Autosõiduks kõige sobilikum valik on spetsialisti sõnul „tugev ja stabiilne korv või kott, mis mahub auto pakiruumi või mille saab kinnitada auto istme külge, tagades nõnda liiklemise ajal lemmiklooma ohutuse. Seda saab teha spetsiaalsete rihmadega, mis kinnitatakse turvavöö või transportimispuuri või -koti külge, kus looma veetakse. Niimoodi tagate, et õnnetuse korral saab lemmikloom vähem vigastusi ja ei vigasta teid ega teisi reisijaid. Pealegi ei lase see teie neljajalgsel sõbral autos vabalt liikuda ja juhti või muid reisijaid segada.

 

 

Lennureis

 

Lennureisi kohta ütleb K. Ausman, et „tuleb kasutada kindlalt funktsioneerivat ja lennuettevõtte nõuetele vastavat kaasaskantavat kotti, kus teie lemmikloom saab reisida käsipagasina, või siis peaks loom reisima spetsiaalselt selleks ette nähtud loomade transpordisektsioonis“. „Kõige tähtsamad kriteeriumid on vastavus lennuettevõtte reeglitele, piisav ventilatsioon, ruumikus ja turvalisus, et lennu ajal oleks tagatud lemmiklooma heaolu,“ kinnitab spetsialist.

 

 

Ühtlasi soovitab ekspert lemmikloomaomanikel veenduda, et nende looma transportimisvahend on varustatud kõigi hädavajalike asjadega, nagu vesi, helitud mänguasjad, mis ei häiri kaasreisijaid, ja maiuspalad, mis aitavad looma rahustada. Kõige olulisem on aga see, et loomaomanikud pühendaksid oma lemmikloomale piisavalt tähelepanu, sest lennuk ei ole tema jaoks kohe kindlasti kõige meeldivam koht, kus viibida. „Kui teie lemmikloom lamab teie jalge ees ja on rahutu, võite tema koti aeg-ajalt lahti teha, et teda lohutada või talle maiuspalasid anda,“ märgib K. Ausman.

 

„Igal transpordiviisil on omad unikaalsed ohutus-, õhutus- ja ruumivajadused, sellepärast on oluline valida hoolikalt sobiv reisikott või kandekast, lähtudes reisitingimustest ja teie lemmiklooma vajadustest. Kui te ei ole kindel, milline transportimisvahend teie konkreetse reisi jaoks kõige paremini sobiks, soovitan nõu pidada spetsialisti, näiteks veterinaararsti, reisibüroo esindaja või meie poe konsultantidega,“ lisab K. Ausman.

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid. Liitu meie uudiskirjaga ja saad oma ostukorvist -20% allahindlust!