Alanud kõige kuumem aastaaeg võib neljajalgsete peremeestele olla paras peavalu ja lemmikloomadele katsumuseks. Suvehooaeg möödub loomaarsti sõnul palju kergemini, kui muretseda jahutavad vahendid ja hoolitseda korralikult oma lemmiku karva eest.
Õige lemmiklooma karvahooldus suvel
Päikese ultraviolettkiirte mõjul kaotab karvkate oma elujõu ning hakkab kuivama ja pusasse minema. Nii et kui otsustate oma lemmiklooma vannitada, on soovitatav kasutada spetsiaalseid lemmiklooma nahale ja karvale kohandatud hooldusvahendeid ja šampoone. Vannitamine ja kammimine aitavad eemaldada surnud karvad, kui hakkab vahetuma lemmiklooma karv.
„Kui märkate, et teie kassi või koera karv on tugevalt sassis ja leiate selles pusasid, tuleks hakata mõtlema karva raseerimisele. Sassis karvkate takistab õhu ligipääsu nahale ega lase lemmikloomal maha jahtuda.
Kui koer on pikakarvaline, tasub tema karva veidi piirata, et loom saaks lihtsamini end jahutada. Pikakarvalist looma aga päris paljaks lõigata siiski ei tohiks.
Peremehed kurdavad suvisel ajal ka selle üle, et lemmiku karv on väga lahti. Seda saab vähendada lemmiklooma regulaarselt vannitades ja kammides. Karvahooldust saab teha kodus või külastades professionaalset loomajuuksurit,“ räägib KIKA juuksur.
Ülekuumenemisprobleemide vältimise viisid
Soovitatav on järgida ettevaatusabinõusid, et loom üle ei kuumeneks. Näiteks õue minnes tasub kaasa haarata päiksevari, et vajadusel pakkuda loomale varju. Kuuma päikese käes muutub asfalt ülimalt kuumaks, mis võib põhjustada lemmiklooma käppade kuivuse ja pragunemise, mistõttu on soovitatav lemmiklooma käpakesi määrida spetsiaalse kreemiga. Samuti on soovitatav võtta kaasa jooginõu ja jahutusmatt. Need vahendid võivad olla suuresti abiks ka autoga reisimisel.
„Kui välistemperatuur on kõrge, on see autos veelgi kõrgem. Reisil olles on väga oluline pakkuda lemmikloomale võimalikult palju jahutust, panna puuri matt ning mitte jätta lemmikut reisil olles üksi kuuma autosse. Jahutusmatid ja -mänguasjad võivad aidata loomal kuumast tingitud ebamugavustunnet vältida siis, kui nad peavad pikalt kodus olema,” jagab õpetussõnu spetsialist.
Spetsialist märgib, et lemmiku suurepärase füüsilise ja emotsionaalse tervise tagamiseks suvehooajal tasub mõelda viisidele, kuidas teda kuuma eest kaitsta, aga ka looma täisväärtuslikule toitumisele. On oluline, et teie lemmikloom saaks koos toiduga kätte kõik vajalikud ained, loomsed valgud või kookosõli, mida mõnes söödakoostisosas leidub. Need parandavad nii lemmiklooma enesetunnet kui ka karva seisundit.